Носителят на трофея от миналия сезон Севиля докосва финала на Лига Европа във Варшава през настоящата кампания, след като разби у дома Фиорентина с класическото 3:0 в първия им мач от полуфиналите на надпреварата.

Андалусци взеха инициативата още след първия съдийски сигнал и усилията им дадоха резултат в 17-ата минута, когато Витоло изведе колумбиеца Карлос Бака, който нахлу в наказателното поле и подаде към Алейкс Видал, реализирал за 1:0 след шут от около 15 метра. До края на полувремето играчите на Унай Емери останаха по-активни на терена, но и гостите имаха своите шансове, пропилени от египтянина Мохамед Салах и Матиас Фернандес.

Малко след началото на втората част в 52-ата минута нещата за „виолетовите” се усложниха още повече, след като Алейкс Видал вкара втория си гол в мача, преодолявайки вратаря Нето за 2:0. В основата на атаката с извеждащо подаване отново бе Витоло.

В 75-ата минута влезлият като резерва Кевин Гамейро се разписа за 3:0. Тремулинас пое топката отляво на наказателното поле, върна назад към Видал, който отклони веднага към Гамейро, който вкара гола си секунди след влизането си в игра. До края гостите опитаха всичко по силите си да върнат едно попадение и бяха близо до него в 83-ата минута, когато шут на Матиас Фернандес бе отразен с вещина от стража на домакините Серхио Рико.

Андалусци успяха да запазят повече от комфортната си преднина до самия край и най-вероятно ще пътуват до Флоренция след седмица на 14 май за протоколен реванш на „Артемио Франки”.

sev.jpgfio.jpgСевиля - Фиорентина 3:0
1:0 Алейкс Видал (17), 2:0 Алейкс Видал (52), 3:0 Кевин Гамейро (75)

Севиля, стадион "Рамон Санчес Писхуан"
Съдия: Феликс Брих (Германия)

Съставите
Севиля: 28.Серхио Рико, 2.Тремулинас, 6.Даниел Карисо , 15.Колоджичак, 25.Стефан М’Биа (73 - 12.Ибора), 19.Евер Банега, 4.Криховяк , 22.Алейкс Видал, 20.Витоло, 10.Хосе Антонио Рейес (58 - 23.Коке), 9.Карлос Бака (75 - 7.Гамейро)

Фиорентина: 1.Нето, 2.Родригес , 40.Томович, 15.Савич, 28.Маркос Алонсо , 17.Хоакин, 14.Фернандес, 20.Борха Валеро , 5.Бадел, 74.Мохамед Салах, 33.Марио Гомес