Европейското първенство за юноши до 17 г. в България започна с равенство. В мач от Група „А“ Испания и Австрия направиха 1:1 в Бургас. И двата гола в срещата паднаха след почивката.

Карлес Аленя даде аванс на „червените фурии“ в 46-ата минута с точно изпълнена дузпа. Наказателният удар беше отсъден за игра с ръка на Анес Омерович в пеналта.

В 62-ата минута Санди Ловрич изравни. Той получи пас от Албин Рамадани в наказателното поле и стреля към вратата на Алехандро Сантоме, а топката се озова в мрежата след рикошет в испански защитник.

По-късно днес в другия мач от Група „А“ българският национален отбор до 17 г. ще играе срещу Хърватия в Стара Загора. Преди срещата ще бъде и официалното откриване на европейското първенство.

1:0 Аленя (46-дузпа), 1:1 Ловрич (62)

Испания: Сантоме, Амо, Кукурея, Мартин, Морер, Аленя, Моя (73-Арнаис), Олмо, Куки Саласар, Фернандес (41-Карлес Перес), Фран (67-Виялба)

Австрия: Ееман, Хайлман, Прирш, Рамадани (80-Опонг), Дансо (52-Шмид), Омерович, Вьобер, Заханек, Ловрич, Якупович (79-Басара), Филип