Патрик Кейн вкара единствения гол за Чикаго Блекхоукс при победата с 1:0 над Минесота Уайлд. Така „черните ястреби“ поведоха в серията с 3:0 и вече само на една победа от участие във финал на Западната Конференция на НБА. Четвъртият мач от серията е в петък в Сейнт Пол (Минесота).

Кейн се разписа шест минути преди края на първата третина при числено предимство. Той пропусна последната четвърт от редовния сезон заради фрактура, но от началото на плейофите вече има шест гола и пет асистенции в девет мача. Вратарят на Чикаго Кори Крауфорд направи 30 спасявания в мача.

Последният път, когато Чикаго Блекхоукс водеше с 3:0 в плейофна серия беше на финала на Западната Конференция през 2010 г. срещу Сан Хосе Шаркс. Тогава в края „черните вождове“ спечелиха Купа Стенли.