Ювентус победи Реал (Мадрид) с 2:1 в първи полуфинал от Шампионската лига. С успеха Старата госпожа остави жива интригата и за реванша на „Сантяго Бернабеу”. Следващият сблъсък е след 8 дни.

Срещата започна агресивно и двата отбора се захапаха без никакво проучване. Още в 9-ата минута домакините ликуваха. Карлос Тевес стреля силно от 15 метра , Икер Касияс с мъка изби шута, но точно в краката на оставения непокрит Алваро Мората. Нападателят изпревари бавния Пепе и отблизо довкара топката в мрежата – 1:0. Отговорът на Белия балет не закъсня.

Само 3 минути по-късно Тони Кроос отправи истински снаряд от границата на наказателното поле. Джанлуиджи Буфон трудно изби шута в корнер. В 18-ата минута грешка в отбраната на Реал позволи на Тевес да излезе на стрелкова позиция, но Касияс спаси. В 27-ата минута при първата си по-опасна атака гостите изравниха. Непокритият Кристиано Роналдо засече с глава центриране от дясно на Хамес Родригес и оставен на метър от голлинията прониза безпомощния Буфон за 1:1.

Контрите на гостите продължиха да носят заплаха и в 41-ата минута само късметът спаси Юве от ново попадение. Иско проби по лявото крило и центрира остро в пеналта пред Буфон. Тевес там изпусна Родригес и колумбиецът с летящ плонж засече топката с глава, но ударът му се отби от гредата. При добавката от воле на Марсело топката прелетя над вратата.

Второто полувреме също предложи доста емоции на публиката. В 57-ата минута Тевес надбяга защитниците на Реал и нахлу в наказателното поле, където беше повален от Карвахал. Главният съдия Мартин Аткинсън (Англия) веднага посочи „бялата точка” – дузпа. Потърпевшият се нагърби с изпълнението и хладнокръвно отбеляза за 2:1.

До края на мача „бианконерите” успяха да запазят преднината си. В 86-ата минута даже бяха близо и до трети гол, но резервата Фернандо Йоренте закъсня да нанесе удар от отлична позиция. Секунди преди последния съдийски сигнал нова възможност се откри пред испанския нападател, който засече с глава центриране от фаул на Пирло, обаче прати топката в ръцете на Касияс.

1juv.jpgЮвентус - Реал (Мадрид) 2:1

Ювентус: Джанлуиджи Буфон, Стефан Лихтщайнер, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Патрис Евра, Артуро Видал, Клаудио Маркизио, Андреа Пирло, Стефано Стураро(64 - Андрея Бардзали), Алваро Мората (78 - Фернандо Йоренте), Карлос Тевес (86 - Роберто Перейра)

Реал (Мадрид): Икер Касияс, Даниел Карвахал, Рафаел Варан, Пепе, Марсело, Тони Кроос, Серхио Рамос, Иско (63 - Хавиер Ернандес), Хамес Родригес, Кристиано Роналдо, Гарет Бейл (86 - Хесе)

Съдия: Мартин Аткинсън (Англия)
Жълти картони: Бонучи, Тевес, Видал, Киелини (Юве);Марсело, Карвахал, Родригес (Реал)

Всичко от Шампионската лига - ТУК

Изминалите и предстоящите мачове в Шампионската лига, както и историята на досегашните надпревари можете да намерите ТУК!