„Левски“ защитава здраво шампионската си титла в женския волейбол. „Сините“ победиха носителя на Купата на България Марица като гост с 3:0 (25:20, 26:24, 25:17). Резултатът във финалната серия вече е 1:1 и титлата ще се реши в трети мач. Решителната среща ще се играе на 8 май (петък) в зала „Сиконко“ в София от 17:30 часа.

„Левски“ спечели лесно първия гейм, след като още в началото натрупа аванс и поведе с 8:2. Марица оказа сериозна съпротива във втората част, при която достигна до равенство 24:24, но след това гостенките направиха две поредни точки. „Сините“ взеха с лекота е третия гейм и стигнаха до чиста победа.

Мирослава Паскова реализира 18 точки за успеха на „Левски“. Вероника Бежандолска добави 10. Гергана Петрова направи 7 точки (4 аса), колкото и Виктория Григорова. Силвана Чаушева, Таня Събкова и Ани Радичева реализираха по 10 точки за Марица.