Рилски спортист (Самоков) се класира за полуфиналите от Националната баскетболна лига за мъже (НБЛ). Тимът на треньора Росен Барчовски победи Берое със 78:65 (22:20, 19:13, 26:11, 11:21) като гост в четвъртфиналнал и спечели серията с 2:0 победи.

Интригата се запази само в началните си минути, но после Рилецо установи надмощие. Отборът от Самоков удържа преднина от осем пункта до полувремето, а нова успешна серия под коша на Берое даде на гостите аванс от 20 точки.  После Барчовски пусна в игра част от резервите в последната четвъртина и домакините успяха да намалят разликата.

Жарко Ракочевич направи "дабъл-дабъл"  за победителите след 18 точки и 10 борби, Тони Гуджино пък се отчете с четири тройки и 16 точки.  Най-резултатен беше Тихомир Желев от Берое с 21 точки.

Рилецо ще се изправи на полуфиналите срещу Балкан (Ботевград) или Ямбол.