Лудогорец постигна победа като гост на „Ботев” (Пловдив) с 3:1 и се приближава все повече към титлата на България, която ще бъде четвърта поредна за тима от Разград. „Зелените” надделяха с две попадения на Жуниор Кишада и едно на Вандерсон в двубоя от 28-ия кръг на „А” група. За домакините се разписа Томаш Иршак.

С успеха Лудогорец събра 58 точки, докато втория в класирането Локомотив (София) има 50, но и мач по-малко. „Ботев” пък е на последно място в първата шестица с 39 точки.

Срещата започна ударно за тима на Георги Дерменджиев. Гостите удариха греда още в първата си атака в 20-ата секунда. Мисиджан проби добре и намери Марселиньо, но ударът на бразилеца срещна страничната греда на вратата на Стаховяк. Още в следващата си атака все пак Лудогорец излезе напред в резултата. Ниско центрирана топка не бе изчистена от Гамаков, тя попадна в Кишада, който с удар с левия крак е прави във вратата - 0:1!

В края на първата част Кишада заби втори гол. Нападателят на Лудогорец бе изведен добре сам срещу Стаховяк и с плътен удар в далечния ъгъл удвои.

През второто полувреме играта се накъса, играчите на „Ботев” се изнервиха, а щабът на "канарчетата" на няколко пъти оспори решения на рефера. Те направиха това и при втория гол на Кишада, при който останаха съмнения за засада.

В края на мача паднаха два бързи гола. Първо влезлия като резерва Вандерсон бе изведен сам срещу Стаховяк от Златински и с хубав удар направи 3:0 в полза на Лудогорец.

Още в следващата атака Томаш Иршак вкара много красив гол с техничен и много точен удар от далечно разстояние, който не остави никакви шансове на Владислав Стоянов.

„Ботев” все още няма победа от разделянето на първенството на две шестици, а освен това „канарчетата” продължават да бъдат без успех над Лудогорец от влизането на разградчани в елита.

„Ботев” – Лудогорец 1:3
0:1 Жуниор Кишада (2), 0:2 Жуниор Кишада (41), 0:3 Вандерсон (86), 1:3 Томаш Иршак (88)

Срещата по минути - ТУК!

"БОТЕВ" (Пловдив): 1.Адам Стаховяк, 6.Даниел Златков, 22.Пламен Николов, 28.Филип Филипов, 11.Йордан Христов, 17.Лъчезар Балтанов (smqna.jpg90-20.Серкан Юсеин), 38.Милен Гамаковjalt.jpg (smqna.jpg59-24.Лазар Марин), 30.Божидар Васев, 16.Томаш Иршакtopka.jpg, 7.Мариян Огняновjalt.jpg, 23.Цветелин Чунчуков(smqna.jpg67-95.Станислав Дрянов)
Резерви: 89.Михаил Иванов, 24.Лазар Марин, 18.Радослав Терзиев, 26.Валентин Томов, 95.Станислав Дрянов, 20.Серкан Юсеин, 45.Наско Милев
Треньор: Петър Пенчев

22.JPG
ЛУДОГОРЕЦ
21.Владислав Стоянов, 16.Брайън Ангуло, 24.Козмин Моци, 80.Жуниор Кайсара, 5.Александър Барт, 7.Михаил Александров, 18.Светослав Дяков (smqna.jpg51-23.Христо Златински), 84.Марселиньо, 93.Вирджил Мисиджан (smqna.jpg82-99.Юнес Хамза), 8.Фабио Ешпиньоjalt.jpg, 11.Жуниор Кишадаtopka.jpgtopka.jpg (smqna.jpg68-88.Вандерсонtopka.jpg)
Резерви: 91.Иван Чворович, 77.Витиня, 55.Георги Терзиев, 23.Христо Златински, 12.Анисе Абел, 88.Вандерсон, 99.Юнес Хамза
Tреньор: Георги Дерменджиев