Най-добрата ни тенисистка Цветана Пиронкова започна с бърза победа участието си на силния турнир в Мадрид с награден фонд 4 185 405 евро. В двубой от първи кръг на надпреварата пловдивчанката се справи за 52 минути с италианката Камила Джорджи. Срещата завърши при резултат 6:1, 6:1 за Пиронкова, а успехът е първи от седем години тук. В предишните си шест участия Цвети винаги губеше още в първи кръг.

Българката продължава да няма загуба от Джорджи и записа трети успех над 35-ата в света италианка.

Пиронкова бе безмилостна на корта днес и даде само по един гейм във всеки сет на своята опонентка. Българката записа три пробива през първата част и два през втората. Тя позволи на Джорджи да стигне само до една възможност за пробив и то чак в последния гейм от двубоя. Пиронкова обаче го спаси и приключи срещата при третия отдал се мачбол.

Българската тенисистка си заработи 27 460 евро от наградния фонд и 65 точки за световната ранглиста. В спор за място на осминафиналите тя ще срещне Луцие Шафаржова или Алисън Риске.