Черно море Порт Варна детронира шампиона „Левски” след успех с 2-0 победи в четвъртфиналната серия на баскетболното ни първенство. Днес „моряците” надделяха със 77:68 над момчетата на Тити Папазов в зала „Универсиада” и продължават напред в борбата за титлата.

Мачът беше доста нервен, като имаше доста претенции към съдийството от страна на домакините. Черно море води през почти целия мач, но изигра слаба трета част, която доведе до равенство. През последната обаче Черно море затвърди успеха си. Така изключително трудният от финансова гледна точка сезон за „Левски” приключи и в клуба ще мислят за оцеляване и през следващия, а „моряците” ще се изправят срещу Лукойл Академик в серия до 3 победи за попадане във финала. Отпадането на "сините" означава, че България ще има нов шампион.

Асен Великов и Милош Коматина бяха най-резултатни за Черно море с по 16 точки, а 11 реализира Пламен Алексиев.

За „Левски” капитанът Павел Иванов бе над всички като завърши двубоя с 27 точки. Алекс Симеонов приключи с дабъл-дабъл 19 точки и 12 борби, а 10 добави Деян Карамфилов.