"Левски" се класира за финала на турнира за Купата на България! В мач-реванш от 1/2-финалите "сините" победиха с 1:0 носителя на трофея Лудогорец. Първата срещата в Разград завърши без попадения. В герой за домакините се превърна Антонио Аниете. В първите секунди на първата минута на продължението на редовното време испанецът шутира по диагонал в наказателното поле отдясно и прониза Владислав Стоянов. По този начин бе излъчен и вторият финалист в турнира, след като вчера за него се класира Черно море.

Един прекрасен подарък за "сините" фенове, които изпълниха до краен предел трибуните на стадион "Георги Аспарухов".

Двубоят започна равностойно с повече борба в средата на терена. В 10-ата минута обаче Владислав Стоянов трябваше да се намесва след хубав удар на Антонио Аниете. Домакините диктуваха темпото и натискаха. В 22-ата "сините" пропиляха нова възможност за гол. След корнер и разбъркване Валери Домовичийски шутира в аут от малкия пеналт.

Отговорът на Лудогорец обаче бе много по-сериозен - греда. Марселиньо финтира Стойчев отляво и навлезе в наказателното поле. Халфът стреля в близкия ъгъл на Боян Йоргачевич, но топката срещна левия стълб. В 33-ата гостите пропиляха нов добър шанс. Този път атака по дясното крило след лоша намеса на Белаид позволи топката да стигне до Кишада. Той преодоля Йоргачевич, след което върна към свободния Мисиджан. Но холандецът разочарова с изстрел над вратата.

Гостите очевидно взеха инициативата и малко след това Йоргачевич разочарова и Марселиньо, и Кишада на отбита топка. Но и "сините" бяха отново близо до попадение. В самия край след контраатака по лявото крило Аниете намери връхлитащия Божидар Краев отдясно, чийто удар по земя не намери очертанията на вратата. Трябва и да се отбележи, че на два пъти домакините имаха претенции за дузпа. Първо Владимир Гаджев се блъсна в стоящия на едно място Светослав Дяков, а в края на първата част Аниете падна без да е докоснат след шпагат на Владислав Стоянов.

Втората част бе огледало на първата. Борбата на терена бе за всяка топка, а положения не липсваха и пред двете врати. Още в самото начало Стоянов трябваше да се намесва, след като стената пред него се пропука след удар от фаул на Абди. В 55-ата отново стражът бе на точното място, когато Бедоя шутира от дузпата. След час игра пък гредата помогна на "сините" за втори път днес. В този случай обаче Минев с глава я прати в страничния стълб след корнер. В 68-ата Прохазка се пласира най-добре пред голлинията и не позволи чудесният пробив на Марселиньо отдясно да доведе до попадение. До края на редовното време и двата тима търсеха гол. Въпреки това нито Владислав Стоянов, нито Боян Йоргачевич бяха застрашени.

Така се стигна до първите секунди на първата минута на добавеното време. Тогава Антонио Аниете получи топката в наказателното поле отдясно. Испанецът овладя спокойно и с мощен удар по диагонала прониза Владислав Стоянов за 1:0. Гол, който изстреля "сините" на финала на турнира за Купата на България.

"ЛЕВСКИ":
29. Боян Йоргачевич, 14. Веселин Минев, 5. Борислав Стойчев, 3. Аймен Белаид, 15. Роман Прохазка, 45. Владимир Гаджев jalt.jpg , 12. Божидар Краев (smqna.jpg 64-18. Борислав Цонев), 10. Мигел Бедоя, 7. Либан Абди, 17. Валери Домовчийски (smqna.jpg 90+1-77. Стефан Велев), 20. Антонио Аниете topka.jpg

Резерви: 23. Пламен Илиев, 31. Емил Нину, 2. Александър Александров, 77. Стефан Велев, 18. Борислав Цонев, 22. Владислав Мисяк, 11. Луис Педро

Старши треньор: Стойчо Стоев

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 16. Браян Ангуло jalt.jpg , 80. Жуниор Кайсара, 5. Александър Барт jalt.jpg , 27. Козмин Моци, 18. Светослав Дяков jalt.jpg , 12. Абел Анисе, 93. Върджил Мисиджан, 11. Жуниор Кишада (smqna.jpg 71-9. Роман Безяк), 17. Даниел Абало (smqna.jpg 59-7. Михаил Александров), 84. Марселиньо

Резерви: 91. Иван Чворович, 77. Витиня, 55. Георги Терзиев, 23. Христо Златински, 88. Вандерсон, 7. Михаил Александров, 9. Роман Безяк

Старши треньор: Георги Дерменджиев