Дунав 8806 спечели за четвърти пореден път и общо пети титлата в Националната Баскетболна Лига при жените. "Сините феи" затвориха финалната серия с Нефтохимик 2010 с 3:0 успеха, след като днес надиграха баскетболистките на Дечо Коешинов със 74:64 (9:17, 20:18, 25:16, 20:13) и зарадваха пълната зала в Русе с нов комплект златни медали, затвържавайки доминацията си в родното първенство.

Двубоят започна равностойно. Гостите от Бургас обаче успяха да дръпнат с 12:4 след малко повече от 5 минути игра. Те продължиха да водят до края на първата част, завършила при 17:9 в тяхна полза. Втората част започна по-добре за дунавки, които успяха да скъсят изоставането си до 4 точки. Разликата обаче отново се повиши до 9 точки, а на полувремето бургаският тим бе напред с 6 т. за 35:29.

Вдъхновени от оглушителната подкрепа от трибуните, шампионките стигнаха до обрата 5 минути след подновяването на играта. Десет минути преди края пък вече водеха с 3 точки за 54:51. До финалната сирена „сините феи“ демонстрираха по-здрави нерви и не позволиха на съперника да стигне до нов обрат. Така те спечелиха третия мач от финалите, а с това и шампионската купа за четвърти пореден и общо пети път в своята история.

Кристина Сантяго бе абсолютен №1 за новите стари шампионки и завърши с 32 точки, 11 борби и 4 отнети топки. Цветомира Шаренкапова добави 10 точки. За Нефтохимик 2010 с 16 точки се отчете Вера Перостийска.

ДУНАВ 8806 - НЕФТОХИМИК 2010 74:64 (9:17, 20:18, 25:16, 20:13)