Монтана разби „Ботев“ (Гълъбово) с 5:0 в мач от 25 кръг на „Б“ група и предсрочно си гарантира първото място във втора дивизия. Хеттрик за тима на Ферарио Спасов реализира Мирослав Антонов.

Бившият нападател на „Левски“ и Лудогорец откри резултата още в петата минута. След това Борислав Балджийски и Антонов пропуснаха добри положения за гол, а Енчев изби от голлинията на „Ботев“.

В 27-ата минута Балджийски удвои аванса на домакините, а две минути преди почивката Мирослав Антонов вкара трети гол. В 62-ата минута вратарят на Монтана Христо Иванов изби удар на Коларов.

Десет минути по-късно Мирослав Антонов стигна до хеттрик, след като беше точен след асистенция на Йордан Тодоров, който пък вкара седем минути преди края. В последната минута Христо Иванов отново опази вратата си след удар на Вълканов с глава.