Марица загуби катастрофално с 0:5 гостуването си на Загорец в Нова Загора. Резултатът идва логично след скандалите в последните дни около "жълто-сините" от града под тепетата. По-рано през деня Петър Курдов даде скандално интервю пред БЛИЦ, в което отново говори за последните събития около клуба. Той заяви, че ще се яви на мача в Нова Загора заедно с футболистите, които го подкрепят и ще излязат на терена. Явно обаче това не е станало, тъй като Марица с треньор Кирил Андонов излезе в почти юношески състав. Само петима от тези, които играха до момента при Курдов, бяха в отбора. Първото полувреме завърши при резултат само 1:0 за домакините, което си бе един вид постижение за голобрадите младежи от гостуващия отбор. През втората част Загорец вкара нови четири попадения, с което оформи крайното 5:0.