Силните игри на Локомотив (София) през този сезон взеха поредната жертва. "Железничарите" се наложиха с 1:0 над "Ботев" (Пд) в мач от 27-ия кръг на "А" група. По този начин тимът се утвърди на второто място с 50 точки, на пет зад лидера Лудогорец и на четири пред втория ЦСКА. "Армейците" обаче гостуват тази вечер на Литекс. "Ботев" от своя страна остава на шеста позиция с 39 точки.

Единствения гол отбеляза Емил Гъргоров в 60-ата минута. Нападателят засече с глава центриране на Йордан Тодоров отдясно.

Домакините обаче могат да съжаляват, че не постигнаха по-убедителен успех. През първата част Траян Траянов и Камен Хаджиев не успяха да се разпишат от чисти позиции. След попадението на Гъргоров пък Владислав Романов избра да комбинира вместо да шутира очи в очи с Адам Стаховяк.

Гостите от Пловдив реално успяха да създадат само едно положение, доколкото то може да се брои като такова. Най-близо до гола бе Мариян Огнянов. Ударът на халфа с глава от малкия пеналт в 65-ата минута обаче не намери очертанията.

МАЧЪТ ПО МИНУТИ - ТУК

ЛОКОМОТИВ (СФ) - "БОТЕВ" (ПД)
1:0
1:0 Емил Гъргоров (60)
Съдия:
Никола Попов

ЛОКОМОТИВ (СФ): 1. Божидар Митрев, 66. Орлин Старокин, 16. Камен Хаджиев, 5. Марко Ранджелович, 15. Траян Траянов, 69. Елтон Дош Рейш, 77. Йордан Тодоров (smqna.jpg 62-29. Ламжед Шехуди), 23. Емил Гъргоров topka.jpg , 47. Антонио Ливраменто (smqna.jpg 88-8. Румен Трифонов), 33. Евертон Джилио-Том (smqna.jpg 75-26. Иво Иванов), 11. Владислав Романов
РЕЗЕРВИ: 84. Валентин Галев, 14. Даниел Васев, 29. Ламжед Шехуди, 26. Иво Иванов, 8. Румен Трифонов, 19. Димитър Велковски, 9. Преслав Йорданов
Старши треньор: Димитър Васев

БОТЕВ (ПД): 1. Адам Стаховяк, 6. Даниел Златков, 28. Филип Филипов, 22. Пламен Николов, 11. Йордан Христов, 30. Божидар Васев (smqna.jpg 78-38. Милен Гамаков), 7. Мариян Огнянов, 17. Лъчезар Балтанов, 16. Томаш Иршак, 19. Иван Цветков, 23. Цветелин Чунчуков
РЕЗЕРВИ: 89. Михаил Иванов, 24. Лазар Марин, 38. Милен Гамаков, 88. Християн Казаков, 26. Валентин Томов, 45. Наско Милев, 95. Станислав Дрянов
Старши треньор: Петър Пенчев