Лукойл Академик надви с 86:72 Черно море Порт Варна и завърши редовния сезон на НБЛ само с една загуба и 23 победи. Варненци пък остават на четвърто място в класирането с актив 15-9. Те имаха шанс за третата позиция, но той минаваше през победа в Правец и загуба на Рилски спортист в Ботевград.

В четвъртфиналния кръг на плейофите Лукойл Академик ще има за съперник осмия в класирането Черноморец, а варненци ще се изправят срещу петия "Левски". В сериите се играе до 2 победи от 3 мача. При класиране на полуфинал Лукойл Академик и Черно море отново ще бъдат противници.

Тери Смит записа 16 точки за успеха срещу "моряците", с по 15 се включиха Христо Захариев и Никола Драгович, а 11 отбеляза Димитър Димитров. За Черно море най-резултатни с по 16 точки бяха Лени Даниъл и Милош Коматина.