Берое успя най-после да победи Лудогорец в мач от първенството, надделявайки с 2:0 пред верните си фенове под Аязмото. Шампионите бяха неубедителни в генералната репетиция преди реванша с "Левски" за Купата, като футболистите на Петър Хубчев дори пропуснаха да запишат по-изразителен успех. Националът Владислав Стоянов получи по един гол в двете полувремена. В 38-ата минута капитанът Иво Иванов откри резултата с глава, а победата на Берое подпечата Атанас Зехиров след отличен самостоятелен пробив в 62-ата.

И в този двубой обаче Берое получи червен картон. Изгоненият този път беше треньорът Петър Хубчев, който оспори съдийско решение и Георги Кабаков го изгони от пейката. При това положение наставникът няма да може да води тима си в следващия мач - домакинството на ЦСКА на 1 май.

За гостуването в Стара Загора наставникът на Лудогорец Георги Дерменджиев даде почивка на няколко от титулярите си, за да ги съхрани за сблъсъка на "Герена" в сряда. Звездата Козмин Моци остана извън групата, а Марселиньо и Александър Барт бяха на пейката. Заради наказание срещата с Берое пропусна Жуниньо Кишада. Йордан Минев и Юнес Хамза се възстановяваха от контузии и не бяха на разположение на Дерменджиев. Георги Терзиев и Александър Александров започнаха като двойка централни защитници, най-вляво на отбраната беше Браян Ангуло, който се представи много слабо, а на десния бек игра Жуниор Кайсара. Фабио Ешпиньо също не бе сред 18-те, а вместо него започна Абел Анисе, а по крилата Михаил Александров и Върджил Мисиджан. Атаката води Роман Безяк, който направи няколко пропуска пред Илко Пиргов. Последният пази за Берое и днес, след като Благой Макенджиев е аут поради контузия. Пиргов се представи на висота срещу Лудогорец, както и в предишния двубой - равенството 1:1 с "Ботев" на Коматево.

В стартовия състав на Берое се завърна Иво Иванов след изтърпените два мача лишаване от състезателни права. Елиаш отново бе на позицията зад нападателя, а Георги Динков си партнираше с капитана в отбрана. Георги Андонов отново бе на върха на атаката, а Петър Хубчев взе решение да остави извън групата Жуниор Мапуку заради слаба форма.

Домакините надиграваха разградчани почти през целия мач и заслужено победиха. Лудогорец се пропукваше лесно в защита и само добрите намеси на Владо Стоянов предотвратиха още голове в мрежата му. Разградчани много трудно достигаха до вратата на домакините и вече в четири от последните си осем мача в "А" група не успяха да отбележат гол.

Първата интересна ситуация в срещата беше в 23-ата минута, когато съдията Георги Кабаков странно защо не посмя да извади жълт картон на Светослав Дяков. Капитанът на Лудогорец влезе много грубо в краката на Иво Иванов, който все пак продължи участие. Именно защитникът откри резултата. В 38-ата минута Салим Керкар центрира от ъглов удар, Георги Костадинов засече с глава, но изстрелът бе блокиран, което изигра лоша шега на гостите, тъй като топката попада в Иво Иванов, а той от непосредства близост наказа Владислав Стоянов за 1:0.

Секудни преди края на първата част Георги Костадинов пропиля отличен шанс за удвояване на резултата. В 57-ата минута при една от редките атаки на гостите Безяк засече с глава центрираната от Вандерсон топка, но Пиргов не беше особено затруднен.

В 62-ата публиката под Аязмото отново изригна. Атанас Зехиров вкара за 2:0 след отличен самостоятелен рейд. Защитникът проби отдясно, с лекота преодоля тромавия Ангуло, Александър Александров пък направи закъснял шпагат, след което Зехиров се озова очи в очи с Владислав Стоянов и отбеляза от малък ъгъл.

Най-запомнящото до края беше изгонването на Хубчев. Треньорът на Берое на няколко пъти реагира гневно срещу съдията Георги Кабаков, който в 83-ата минута си затвори очите, след като Кайсара изблъска Веселин Пенев без топка. Хубчев протестира, за което реферът му показа червен картон и го отстрани от пейката.

Въпреки загубата Лудогорец продължава да е убедителен лидер в "А" група с 55 точки, следват Локомотив (София) с 47, ЦСКА с 46, а Берое и Литекс имат по 44. За Хубчев и футболистите му това беше първа победа в първата шестица. С нея Берое върна надеждите за класиране в Лига Европа.