ОФК Поморие записа пореден успех в първенството на Югоизточната “В” група - 3:0 срещу гостуващия Спартак (Пловдив). Воденият от Малин Орачев тим продължава да е убедителен лидер с 55 точки, вторият Гигант (Съединение) има 49, а Спартак (Пд) са чак на 13-ото място с 25 т.

Домакините си улесниха мача от 28-ия кръг с ранни голове. Не беше изтекла и първата минута, когато Даниел Стоянов откри след асистенция на Енчо Лемперов - 1:0. В 9-ата минута капитанът Любомир Божинов удвои, вкарвайки впечатляващ гол директно от корнер - 2:0.

Пропуски на Лемперов и Абдулазис Ибрахим запазиха резултата непроменен до почивката. Четвърт час след подновяването на играта отново Даниел Стоянов с глава реализира, след чудесно центриране на Диян Лефтеров.

До края поморийци продължиха да доминират, но не успяха да направят победата си още по-изразителна.