Черно море победи с 1:0 като гост Локо (Пд) в първия мач от втората шестица на 27-ия кръг на "А" група. В герой за "моряците" се превърна Иван Коконов, разписал се в 68-ата минута. Въпреки успеха "моряците" си тръгнаха от "Лаута" с разочарование. В края на първата част Стефан Станчев получи тежка контузия след нарушение на Здравко Илиев. Оказа се, че бранителят е със счупена лява ключица. Травма, която по всичко изглежда ще го лиши от възможността да играе на финал за Купата на България, както и в оставащите до края на шампионата срещи.

И в двете полувремена домакините започваха много агресивно. Особено през първото полувреме гостите изпитаха сериозни затруднения с изнасянето на топката до десетата минута. Защитата обаче се справи с натиска и на свой ред започна да контаатакува. Така в 28-ата Живко Петков пропусна най-чистото положение за първите 45 минути. Нападателят бе изведен сам срещу Скорчев и прати топката в дясната греда на Скорчев.

След паузата отново Петков в идентична ситуация пропусна да открие резултата в 55-ата минута. Малко преди това пък Делев стреля силно от далечно разстояние, като Чанович не успя да улови. Стражът обаче направи нови две страхотни спасявания след удари на Камбуров от пряк фаул и на Сандански след отбита от него топка. Но сърбинът не завърши срещата, тъй като напусна терена в 61-ата минута заради контузия.

Контраатаките на гостите доведоха до желания резултат в 68-ата минута. Иван Коконов бе изведен от Живко Петков сам срещу Теодор Скорчев отляво и той не сбърка с петия си гол в "А" група от началото на сезона. След попадението "смърфовете" натиснаха, но Скорчев, Сандански и Ласиман така и не намериха очертанията на вратата от удобни позиции.

Благодарение на победата Черно море събра 41 точки на осмото място, с какъвто актив, но с по-добра голова разлика, е "Левски" позиция по-нагоре. "Сините" обаче са с мач по-малко, след като утре от 17 часа гостуват на Марек. Локо (Пд), за който това е 16-о поражение, е десети с 23 точки и продължава да трепери за оставането си в елита.

Тези два тима ще се срещнат отново следващата седмица в реванш от 1/2-финалите на турнира за Купата на България. Черно море спечели първата среща с 5:1.

Локомотив (Пд):
12 Теодор Скорчев, 84 Здравко Илиев, 6. Мартин Сечков, 2. Радослав Димитров (smqna.jpg 65 - 15. Александър Горанов), 22. Янко Сандански jalt.jpg , 21. Бирсент Карагерен (smqna.jpg 74 - 9. Дани Кики), 19. Ванчо Траянов jalt.jpg , 89. Йоан Ласиман, 16. Мехди Бурабиа, 7. Спас Делев, 11. Мартин Камбуров
Резерви: 12. Александър Витанов, 15. Александър Горанов, 5. Георги Вълчев, 3. Емерик де Врийзе, 9. Дани Кики, 10. Александър Якимов, 7. Бранимир Костадинов
Треньор: Христов Колев

Черно море: 40. Александър Чанович (smqna.jpg 46 - 1. Илия Николов), 91. Живко Атанасов jalt.jpg , 6. Кирил Котев, 23. Мамуту Кулибали (smqna.jpg 78 - 24. Слави Сталев), 5. Стефан Станчев (smqna.jpg 46 - 10. Марк Клок), 3. Даниел Георгиев, 84. Тодор Паланков, 17. Иван Коконов topka.jpg, 9. Бакари, 11. Живко Петков jalt.jpg , 14. Георги Божилов jalt.jpg
Резерви: 1. Илия Николов, 24. Слави Сталев, 22. Себастиан Ернандес, 7. Бекир Расим, 10. Марк Клок, 13. Симеон Райков, 19. Матиа Курьор
Треньор: Никола Спасов