Четирите полуфиналиста в Лига Европа станаха ясни след изиграването на четвъртфиналните реванши в четвъртък. Днепър за първи път в историята си стигна до такава фаза с гол малко преди края. Пак с късно попадение носителят на трофея Севиля се измъкна от продължения срещу Зенит в Санкт Петербург. Агенция БЛИЦ предлага на своите читатели репортажи от мачовете в Лига Европа, играни снощи.

Зенит – Севиля 2:2
0:1 Карлос Бака (6-дузпа), 1:1 Хосе Рондон (48), 2:1 Хълк (72), 2:2 Кевин Гамейро (85)
(в първия мач 1:2)

* Трикратният носител на трофея Севиля се доближи до това да стане първият клуб, спечелил четири пъти втория по сила евротурнир
* Карлос Бака вкара първия си гол от дузпа в Лига Европа
* В последните два сезона на турнира Севиля е вкарал 13 гола след 75-ата минута на мачовете си

Фиорентина – Динамо (Киев) 2:0
1:0 Марио Гомес (43), 2:0 Хуан Мануел Варгас (90+4)
(в първия мач  1:1)

* Джърмейн Ленс от Динамо (Киев) стана седмият холандец с червен картон през настоящия сезон на Лига Европа
* Играчите на Динамо (Киев) са получили четири червени картона през този сезон на турнира, два повече от всеки друг отбор
* Фиорентина записа 50-ата си победа в евротурнирите

Наполи – Волфсбург 2:2
1:0 Хосе Кайехон (50), 2:0 Дрийс Мертенс (65), 2:1 Тим Клозе (71), 2:2 Иван Перишич (73)
(в първия мач 4:1)