ЦСКА Москва се класира за Финалната четворка в Евролигата за 12-и път през последните 13 години. В “О.А.К.А” в Атина тимът на Димитрис Итудис мина през Панатинайкос със 74:55 в четвъртия мач от 1/4-финалната плейофна серия и след 3-1 победи продължава в следващата фаза на турнира.

ЦСКА Москва изнесе лекция на ПАО по игра в защита. Възпитаниците на Итудис позволиха на съперника да вкара повече от 12 точки само във втората част на двубоя – 21. Андрей Кириленко изведе гостите до двуцифрен аванс в края на първия период – 21:11. След паузата Никос Папас все пак даде надежди на домакините за 41:45, но ЦСКА Москва отговори със серия от 13-0, която бе достатъчна за крайното 74:55, пише BBall.com.

Нандо Де Коло остави на сметката на ЦСКА Москва 18 точки. Андрей Кириленко бе много полезен и записа дабъл-дабъл – 13 и 10 борби. Кайл Хайнс добави 12 точки. Сони Уимс наниза 11. Никос Папас бе най-резултатен за Панатинайкос с 11 точки и 5 откраднати топки. С по 10 останаха Лукас Маврокефалидис и Джеймс Гист.

Мачовете от решителния етап в турнира ще се играят от 15 до 17 май в Мадрид.