Хюстън взе и второто си домакинство на Далас със 111:99 за 2:0 победи в четвъртфинала на Западната конференция. Маверикс не можеха да разчитат на Чандлър Парсънс заради контузия в коляното и на Девин Харис заради травма в петата. Положението им бе усложнено допълнително и от слабато представяне на Рейджон Рондо. Плеймейкърът остана на паркета само 10 минути, за които записа нетипично слаба успеваемост за 3/14 и натрупа 4 лични нарушения, включително техническо, като бе заместен от Джей Джей Бареа и Реймънд Фелтън, пише BBall.com. Джош Смит бе близо до трипъл-дабъл за победителите с 15 точки, 9 асистенции и 8 борби. Дуайт Хауърд също вече изглежда във все по-добра форма и записа 28 точки заедно с 12 овладени отскочили топки. Едно от най-спряганите имена за MVP на сезона Джеймс Хардън пък отбеляза 24 точки и вкара всичките си 13 опита от фаул линията./БЛИЦ