Олимпиакос обърна серията от 0:1 до 2:1 победи срещу Барселона на четвъртфиналите в Евролигата. В третия мач в Атина гърците спечелиха със 73:71. За да запазят шансове за участие във Файнъл Фор каталунците ще трябва да спечелят задължително четвъртия мач в четвъртък в Гърция, за да върнат серията отново у дома за решителен пети двубой.

Испанците започнаха ударно, но тройка на Брайънт Дънстън даде първия аванс на Олимпиакос при 13:10. Василис Спанулис и Мат Лойески удържаха преднината на домакините до 26:23 след 10 минути. Алекс Абринес блесна с два поредни коша и изравни на 36:36, но Спанулис и Брент Петуей вдигнаха летвата със серия от 10-0. Лампе обаче изригна с 6 точки за 10 безответни на гостите, които поведоха с 60:59 след три части. Последваха повече от пет минути без успешна атака за каталунците, докато Отело Хънтър и Йоргос Принтезис изстреляха своите до 70:62 три минути преди края. Хуан Карлос Наваро стопи до 1 точка, но Абринес пропусна тройка със сирената.

Йоргос Принтезис поведе победителите с 19 точки. Василис Спанулис добави 15 и подаде 8 асистенции. За Барса с 14 завърши Хуан Карлос Наваро. Томас Саторански се разписа с 12, докато Джъстин Доелман и Мачей Лампе отбелязаха по 10.