Димитър Бербатов може да отнесе сериозна санкция от Дисциплинарния комитет на Френската футболна федерация. Българинът е обвинен в това, че е обидил един от реферите в мача на своя Монако срещу Рен (1:1) от 33-ия кръг на Лига 1.

Във въпросната среща гостите достигнаха драматично до точката. Те изравниха с гол на Махамаду Хабибу в 87-ата минута. Медиите във Франция твърдят, че Бербатов е изрекъл нецензурни думи по адрес на четвъртия съдия през изминалия уикенд.

Българинът беше заменен в 67-ата минута на двубоя при резултат 1:0. При отправена към него забележка, че напуска терена бавно, се твърди, че той не е сдържал нервите си е отвърнал язвително на рефера. Сега се изчаква докладът от срещата, за да стане ясно дали въпросната ситуация е описана.