Миналогодишният шампион Кей Нишикори се класира за третия кръг на турнира в Барселона. Световният №5 и водач в схемата победи руснака Теймураз Габашвили с 6:3, 6:4 за 69 минути. Следващият съперник на японеца ще бъде определен в двубоя между португалеца Жоао Соуза и Сантяго Хиралдо (Колумбия).

Томи Робредо (Испания) също преодоля втория кръг. Шампионът от 2004 година надигра Михаил Кукушкин (Казахстан) с 6:3, 6:2 и записа победа номер 250 на клей в кариерата си. Със същото постижение вече може да се похвали и сънародникът на Робредо - Николас Алмагро. Финалистът от 2013 година преодоля първия кръг, елиминирайки италианеца Паоло Лоренци след само три гейма игра. Алмагро водеше в резултата с 3:0, когато Лоренци се отказа.