Фенербахче е първият участник във Финалната четворка на Евролигата през 2014/2015. Пред повече от 11 000 зрители в “Нокиа Арена” тимът на големия Желко Обрадович се справи със съпротивата на Макаби Тел Авив със 75:74 като гост след продължение в третия мач от 1/4-финалната плейофна серия за 3-0 победи. Европейската клубна надпревара очаква своя нов шампион, a “фенерите” за първи път в историята си достигат до място в Топ 4, пише BBall.com.

През първото полувреме двата отбора си разминаха по една част. Началните 10 минути преминаха под диктовката на домакините, които поведоха с 20:13 след успешни атаки на Брайън Рандъл и Джереми Парго. През втория период обаче Фенербахче отговори със серия от 7-0, дело на Никос Зисис и Неманя Биелица, за да обърне до 37:31 след 20 минути игра. След паузата двата тима заформиха здрава битка, като Макаби Тел Авив не даде глътка въздух на съперника. В средата на последната четвърт все пак “фенерите” излязоха напред с 63:59. Два успешни наказателни удара на Маркъс Хейнс и забивка на Джо Александър дадоха нов импулс на Макаби за 65:63. В лагера на Фенербахче изтръпнаха 10 секунди преди финалната сирена след като Ян Весели излъга защитата на съперника и изравни за 65:65, но пропусна от фаула и прати мача в продължение. В допълнителното време точната ръка на Зисис стигна на гостите за 70:67. Парго и Рандъл обаче отново върнаха Макаби в срещата за 74:73. В последната атака Андрю Гадлък подпечата успеха на турския първенец със 75:74.

Никос Зисис се отличи с 19 точки и 5 асистенции за Фенербахче. Авторът на последният кош в двубоя Андрю Гадлък добави 15. Ян Весели завърши с 12 точки и 8 борби. Джереми Парго бе най-резултатен за Макаби Тел Авив с 21 точки. Брайън Рандъл бе много полезен и записа дабъл-дабъл – 19 и 10 борби.

Финалната четворка в Евролигата ще се проведе на испанска земя от 15 до 17 май.