Етър постигна важна победа с 2:0 при гостуването на Партизан (Червен бряг) в мач от 19-ия кръг на Североизточната "В" група. Тихомир Кънев и Искрен Писаров вкараха двете ценни попадения за "виолетовите" - в началото и края на втората част, информират колегите от sport-vt.com.

В същото време конкурентът на Етър Бдин (Видин) загуби у дома с 0:1 от „Левски-2007” и така днешната победа изведе "болярите" на второто място в класирането с 2 точки аванс. Лидер с 52 точки е Спартак (Плевен), Етър има 45, Бдин е с 43, а Академик (Свищов) има 42.

Георги Василев заложи на абсолютно същия състав от гостуването в Козлодуй миналата седмица, спечелено с 3:1. Етър започна в състав: Русев, Аладжов, Макенджиев, Копаранов, М. Николов, Анев, Кямил, Николаев, Писаров, Кънев, Колев.

До почивката положенията не бяха много, като и двата тима имаха по една-две възможности. В 15-ата минута Милчо Макенджиев с удар от дъгата на наказателното поле прати топката над гредата, а малко след това Писаров отправи удар до страничния стълб. Домакините имаха своя шанс в 40-ата минута, когато след техен удар топката срещна гредата.

Втората част започна отлично за „виолетовите”. В 49-ата минута след разбъркване пред вратата на Партизан Тихомир Кънев отново бе най-съобразителен и прати топката във вратата – 0:1! Нов изстрел на тарана в 56-ата минута мина до гредата. После играта се пренесе в центъра, като етърци опитваха атаки, но не стигаха до чисто положение, а домакините почти не получиха шанс да застрашат вратата на Русев. Иван Петков замени в средата на полувремето Николаев, а Байдаков се появи на мястото на Кънев.

Великотърновци продължаваха да диктуват събитията и логичното се случи в последната минута, когато Джихат Кямил изведе Искрен Писаров от дълбочина, той финтира излезлия да го пресреща пред пеналта вратар и реализира второто попадение – 0:2.

В следващия кръг Етър ще запише служебно 3:0 срещу Ситомир, докато Бдин има трудно гостуване в Свищов на Академик.

Съставът на Етър: Русев, Аладжов (88 Петров), Макенджиев, Копаранов, М. Николов, Анев, Кямил, Николаев (70 Ив. Петков), Писаров, Кънев (78 Байдаков), Колев