Лудогорец победи с 3:1 Литекс в интригуващ и доста нервен сблъсък от 26-ия кръг на "А" група. По този начин разградчани се откъснаха с 9 точки на върха, като събраха 55 в актива си, докато "оранжевите" остават с 44.

Момчетата на Красимир Балъков успяха да поведат на "Лудгорец Арена" след гол на Бьорн Маарс Йонсен в 19-ата минута, след което домакините стигнаха до пълния обрат. В 38-ата Жуниор Кишада изравни, а в 75-ата Козмин Моци се превърна в герой, след като направи 2:1 с глава. Победата на разградчани подпечата Даниел Абало с попадение в третата минута на добавеното време.

За главен съдия на напечения мач след жребий беше определен Ивайло Стоянов, който изгони по един играч от двата отбора, а освен това нашари сериозно "оранжевите". Реферът първо остави Лудогорец с 10 човека в 56-ата минута, когато прати към съблекалните Жуниор Кишада. В 83-ата численото съотношение на терена беше изравнено. Тогава Ивайло Стоянов изгони Румен Руменов от Литекс.

Двубоят на "Лудогорец Арена" започна много оспорвано. Домакините създадоха няколко ситуации пред вратата на гостите от Ловеч, но "оранжевите" първи успяха да поведат. В 19-ата минута Бьорн Маарс Йонсен опъна мрежата зад Владислав Стоянов, реализирайки първото си попадение в "А" група. Руменов получи подаване на лявото крило, откъдето центрира към далечната греда, а там снажният норвежец плонжира и засече с глава, след като бе изпуснат от Моци и Ангуло - 1:0.

Полученото попадение поизнерви домакините, като дори се стигна до спречкване между футболистите, което започна след като Марселиньо изблъска Руменов в центъра на терена. Съдията Ивайло Стоянов не посмя да вади картони след прехвърчелите искри, но го стори малко след това, когато в рамките само на 2 минути санкционира в жълто Васил Божиков и Кристиян Малинов от състава на Литекс.

В 29-ата минута разрадчани пропиляха отличен шанс. Ангуло направи отличен рейд, преодолявайки няколко играчи в оранжево, след което подаде към Кишада, който стреля в напречната греда от отлична позиция фронтално срещу Баривиейра, топката се върна към Светослав Дяков, но капитанът не може да направи точна добавка с глава в опразнената врата. Още до почивката обаче домакините стигнаха до така жадуваното изравняване. В 38а-та минута Марселиньо получи топката пред наказателното поле на гостите и с едно докосване прехвърли Рафа Перес и Божиков, извеждайки Кишада сам срещу Баривиейра, като нападателят я овладя и я прокара покрай стража, опъвайки мрежата му за 1:1.

В началото на втората част Мисиджан пропиля страхотен шанс, а в 56-ата минута Кишада получи втори жълт и съответно червен картон, оставяйки Лудогорец с 10 човека. Бразилецът фаулира Асприля, което не остана скрито за Ивайло Стоянов. Въпреки че останаха в намален състав, шампионите доминираха заиграха по-добре от съперника. В 70-ата минута Кайсара пропусна сам срещу Баривиейра след отлично изваждащо подаване на Дяков. В 73-ата и Ешпиньо не можа да вкара, за да дойде мига на Козмин Моци. В 75-ата румънецът остана непокрит на първа греда при центриране на Кайсара от фаул отдясно, като отклони топката с глава, прокарвайки я между ръцете на Баривиейра за пълния обрат - 2:1.

В 83-ата минута и Литекс остана с човек по-малко. Кайсара прокара топката между краката на Румен Руменов, който прегоря в ситуацията и повали играча на Лудогорец с цената на втори жълт картон. Червеният картон окончателно отказа момчетата на Красимир Балъков, които до края не сториха нищо запомнящо се. В 93-ата минута разградчани дори стигнаха до нов гол. Победата подпечата резервата Даниел Абало, който прехвърли Баривиейра след подаване на Абел Анисе - 3:1.

Maчът по минути - ТУК!

ЛУДОГОРЕЦ - ЛИТЕКС 3:1
0:1 Бьорн Маарс Йонсен (19), 1:1 Жуниор Кишада (38), 2:1 Козмин Моци (75), 3:1 Даниел Абало (90+3)