Българският национал Александър Тонев и Селтик загубиха с 2:3 след продължения полуфинала на Купата на Шотландия от Инвърнес. Тонев започна като резерва, но в 90-ата минута се появи в игра на мястото на Крис Комънс. В продълженията българският халф получи жълт картон.

В 18-ата минута Върджил ван Дайк даде аванс на „детелините“, но в 58-ата Грег Танси изравни от дузпа. За нарушението при наказателния удар титулярният вратар на Селтик Крейг Гордън беше изгонен.

Едуард Офере обърна резултата в полза на Инвърнес в 96-ата минута, но десет минути по-късно резервата Джон Гуидети изравни за Селтик. Три минути преди края на продълженията Дейвид Рейвън вкара победния гол за Инвърнес.

На финала на Купата на Шотландия, който ще се играе на 30 май на „Хемпдън Парк“, Инвърнес ще се изправи срещу втородивизионния Хибърниън.