Черно море и Славия завършиха 1:1 в мач от четвъртия плейофен кръг на втората шестица на "А" група. Двубоят се състоя на стадион "Тича", където "белите" продължават да са без победа от 2007 година насам. Избраниците на Иван Колев днес можеха да сложат край на лошата си серия, но трите точки им се изплъзнаха. В 53-ата минута Ивайло Димитров-Косъма даде преднина на Славия, след което "моряците" бързо изравниха. В 57-ата Марчин Бугхард направи 1:1, а нов гол до края не падна.

"Белите" пропуснаха много положения, а силен мач за варненци направи сръбският им вратар Александър Чанович, който на няколко пъти разочарова играчите на Славия със силните си изяви. Веднъж и гредата спаси "моряците", които бяха с прекроен състав за двубоя днес. Треньорът Никола Спасов не разчита на опитните Петър Златинов и Кирил Котев, които пропуснаха заниманията на тима през седмицата заради треньорски курсове в столицата. Славия пък беше без голмайстора си Радослав Василев. Националът изобщо не отпътува за Варна и заради контузия остана в София. При отсъстието му атаката поведе Ивайло Димитров-Косъма, който заедно с Жереми Манзоро и Славчо Шоколаров създаваха доста проблеми на триото защитници на Черно море - капитанът Михаил Венков, Стефан Станчев и Мамуту Кулибали.

"Белите" започнаха активно и още във 2-ата минута бяха близо до гол. Шоколаров стреля от дъгата пред наказателното поле, но Александър Чанович с една ръка изби в корнер. В 17-ата Марио Кирев сгреши и за малко да бъде наказан. Вратарят на Славия излезе извън наказателното си поле, за да пресрещне топката, но я подаде на Курьор, който веднага опита да го прехвърли, стражът на гостите обаче успя да се върне и да отбие с ръка, след което Цветомир Панов изчисти пред голлиниятa.

В 19-ата минута изстрел на Иван Вълчанов се отби в напречната греда и Славия отново пропусна да поведе. Малко преди почивката и пред Манзоро се откри отличен шанс. Ивайло Димитров пое топката в централната зона на терена и подаде вляво към французина, който преодоля Стефан Станчев, след което обаче Кулибали и Чанович му попречиха да вкара.

И втората част започна с натиск на гостите. В 53-ата минута Шоколаров получи сам отдясно в наказателното поле, преодоля излезлия да го пресреща Чанович, но Кулибали се намеси решително. Само секунди след това гостите заслужено поведоха. Манзоро изпълни корнер отдясно, Шоколаров се пребори за топката на първа греда и центрира към Ивайло Димитров на далечната, където таранът с лекота надскочи Стефан Станчев и с глава отбеляза първото си попадение за Славия в официален мач - 1:0.

Изравнителното попадение беше почти идентично. В 57-ата минута Марчин Бургхард се разписа с глава след центрирането на Симеон Райков от корнер - 1:1.

В 77-ата минута Ивайло Димитров бе близо до втори гол, но Чанович прояви добър рефлекс и изби в корнер силния му удар с левия крак. Последва и сериозен пропуск на Манзоро и така срещата приключи 1:1.

След равенството двата тима запазват позициите си във втората половина на таблицата. Черно море е осми с 38 точки, на 3 зад "Левски", докато Славия е девети с 30 в актива си.