Арсенал продължава да защитава трофея си от ФА Къп. „Артилеристите“ се класираха на финала на турнира след трудна победа с 2:1 след продължения над втородивизионния Рединг.

Алексис Санчес вкара и двата гола за тима на Арсен Венгер, а „топчиите“ три пъти удариха гредите на вратата на Адам Федеричи, който допусна грешка при втория гол на Арсенал.

Санчес даде аванс на лондончани в 39-ата минута, след като получи пас от Месут Йозил и си освободи пространство за удар. В началото на второто полувреме Рединг изравни, когато Войчех Счесни не успя да отрази удар от воле на Гарет Маклиъри.

В 106-ата минута Санчес вкара втория си гол в мача, тъй като Федеричи не успя да улови добре и топката мина под него след удара на чилиеца. Алексис Санчес вече има 22 гола за Арсенал от началото на сезона във всички турнири.

На финала, който ще се играе на „Уембли“ на 30 май, тимът на Арсен Венгер ще играе срещу победителя от мача между Астън Вила и Ливърпул. „Виланите“ и „червените“ играят утре.

Рединг - Арсенал 1:2
0:1 Алексис Санчес (39), 1:1 Гарет Маклиъри (54), 1:2 Алексис Санчес (106)