"Ботев" (Враца) завърши 0:0 с Пирин (Разлог) в среща от 23-ия кръг на „Б“ група, която коства много нерви на врачани. Още във 2-ата минута домакините имаха шанс да открият резултата, когато Илиян Марчев центрира в наказателното поле, но Румен Рангелов прати топката на сантиметри покрай левия стълб. В 21-ата пък Рангелов стреля над вратата. В 26-ата Николай Демиров получи топката в пеналта и я насочи опасно, но Дарко Савич със шпагат я изби. Две минути по-късно главният съдия Ивелин Занев не уважи претенциите на врачани за дузпа, след като вратарят на Пирин Диян Вълков фаулира Иво Малинов, пише "Конкурент".

В 29-ата минута стражът на гостите се разтегна максимално и изчисти в корнер удар отдалеч на Петър Петров. В 54-ата Петров се озова очи в очи с Вълков, но тъч реферът Мирослав Марков маркира засада. Минута по-късно вратарят на "Ботев" Христо Митов спаси опасен удар на Николай Демиров от границата на наказателното поле. В 68-ата минута Цветелин Тонев вкара гол, който беше отменен. Поискалият обяснение Петър Петров пък получи жълт картон. В 81-ата минута той центрира от корнер, при което топката срещна напречната греда. Румен Рангелов имаше на два пъти шанс да се разпише след това, но първи стражът на Пирин отрази удара му, а при втория му опит с глава топката се отби в левия стълб. В 88-ата минута реферът вдигна втори жълт картон на Николай Демиров от гостите, а при масовия опит на ботевци да потърсят след мача обяснение от съдията за отсъжданията му, Занев декорира в червено Румен Рангелов.

Ръководството на "Ботев" (Враца) подготви жалба, а феновете попитаха съдийския наблюдател Камен Алексиев дали е доволен от представянето на реферите. На въпроса си запалянковците получиха отрицателен отговор. Наложи се втора патрулка да пристигне на стадион „Локомотив“ в Мездра, за да изведе арбитрите.

"Ботев" (Враца) - Пирин (Разлог) 0:0

"Ботев" (Враца): Христо Митов, Дарко Савич /46 Камен Каменов/, Илиян Марчев, Петър Альошев, Дилян Димитров, Альоша Илиев /46 Григор Георгиев/, Иво Малинов, Калоян Цветков /78 Тихомир Найденов/, Цветелин Тонев, Петър Петров и Румен Рангелов

Пирин (Разлог): Диян Вълков, Станислав Катранков, Николай Демиров, Джейхан Зайдинов, Милен Лефтеров /46 Борис Кондев/, Димитър Наков, Николай Хаджиниколов, Георги Калоянов /51 Цветан Варсанов/, Веселин Васев, Мартин Газиев /62 Николай Раданов/ и Димитър Руйчев