Лукойл Академик спечели убедително предпоследния си мач от редовния сезон в НБЛ със 106:70 като гост на Черноморец. Срещата няма никакво значение за крайното класиране преди плейофите - Лукойл е на първо място, а Черноморец ще завърши осми. Именно двата тима ще играят помежду си в първия кръг на плейофите.

Вицешампионите натрупваха двуцифрена преднина на няколко пъти още през първата част, а до полувремето я увеличиха до 52:33. Гостите от Правец прехвърлиха 100-ната си точка още 3:24 минути преди последната сирена, когато разликата вече бе 32.

Всички, влезли в игра за тима от Правец, отбелязаха поне по 7 точки. Единствен с по-малко бе капитанът Тенчо Банев, който вкара 4, но овладя 3 борби, подаде 2 асистенции, пресече пас и наниза 2 чадъра. Над всички за победата бе Никола Драгович с 16 точки. Веселин Веселинов се включи с 14. Самуел Франсис добави 13, с по 12 се разписаха Ди Браун и Крис Минков, а с 11 остана Николай Грозев. Емил Бинев поведе Черноморец с 18 точки. С по 13 го последваха Любен Пасков и Константин Коев. Деян Биелич пък оформи дабъл-дабъл от 11 плюс 11 борби./БЛИЦ