Олимпиакос изравни серията срещу Барселона на 1:1 победи на четвъртфиналите в Евролигата. Гърците биха като гости със 76:63. Следващите два мача са в Атина.

Йоргос Принтезис и Василис Спанулис дадоха криле на гостите още в първите минути при 9:3. След 10 минути Олимпиакос продължаваше да държи съперника зад себе си с 15:10. Далечната стрелба на Спанулис и Оливър Лафайет вдигна разликата до двуцифрена, а невероятен Принтезис я направи 29:15 още преди голямата почивка, пише BBall.com. Отговорът на Хуан Карлос Наваро обаче не закъсня. Легендата на каталунците намали до 10, но испанците все пак оставаха с едва 25 вкарани точки на полувремето - най-ниската резултатност на домакин в Евролигата от март 2006 г. насам. Гърците превърнаха паркета в стрелбище и след завръщане от съблекалните, а път назад вече нямаше.

Йоргос Принтезис изигра един от най-добрите си мачове с 22 точки и само три пропуснати изстрела, към които добави и 9 борби. Василис Спанулис го последва с 16 точки. Хуан Карлос Наваро отбеляза 16 за Барселона. Анте Томич пък оформи дабъл-дабъл от 14 точки и 14 борби.