Рилски спортист победи Ямбол със 108:89 в мач от 26-ия кръг на редовния сезон на баскетболното ни първенство. Срещата се игра в залата на „рилецо” в Самоков.

Баскетболистите на Росен Барчовски поеха лидерството в резултата още от първия съдийски сигнал, но въпреки това, не успяваха да се откъснат напред в резултата. Рилски спортист натрупа преднина от 10 точки в последните 3 минути на първата четвърт. Селекцията на Юлиан Радионов даде всичко от себе си, но на почивката разликата пак бе двуцифрена - 54:43.

Интригата в двубоя бе почти убита в минутите след почивката, а до края на срещата домакините спокойно задържаха аванса си.
Най-резултатен за победителите беше Жарко Ракочевич с 21 точки, Симеон Илиев и Йордан Бозов добавиха съответно по 19 и 18 точки, а Златин Георгиев приключи с 14 точки.

Тейлър Лейзър беше над всички в Ямбол с 25 точки, Мартин Дурчев вкара 16 точки, а Стоян Петков се отличи с „дабъл-дабъл” – 16 точки и 12 борби.