Хасково победи Марек с 1:0 у дома в първи мач от 26-ия кръг на „А” група. Единственото попадение бе дело на Тихомир Трифонов, а загубата доближава все повече дупничани към „Б” група. Въпреки трите точки Хасково остава на последно място и почти няма изгледи за спасение. Домакините са с 14 точки, докато Марек има 17.

Двубоят на стадиона в Хасково не предложи качествен футбол и не се запомни с почти нищо интересно. Двата тима правеха много грешки и рядко организираха опасни атаки. Играта се развиваше главно в средата на терена, а двамата вратари почти нямаха работа.

През първото полувреме Григор Долапчиев вкара топката в мрежата на Марек, но попадението бе отменено заради засада. Това бе и единствената запомняща се ситуация през тази част.

През вторите 45 минути само голът на Трифонов успя да поразбуди зрителите на стадиона и пред екраните. Попадението падна в 61-ата минута, като Трифонов се разписа след разбъркване в наказателното поле на Марек.

До края на мача Марек не осъществи очаквания натиск и резултатът остана непроменен.

Хасково – Марек 1:0
1:0 Тихомир Трифонов (61)

Срещата по минути:

13- Долапчиев напредна добре, но Кавданскиго спря миг преди да шутира
22- Еньо Кръстовчев стреля, но топката минава над вратата
26- Отменен гол! Григор Долапчиев вкара топката в мрежата на Марек, но попадението бе отменено заради засада
45- Край на първото полувреме
_________________________________
46- Начало на второто полувреме
61-topka.jpg ГОЛ ЗА ХАСКОВО! Узунов центрира, получи се разбъркване в наказателното поле на гостите, а Тихомир Трифонов бе най-съобразителен и вкара топката в мрежата за 1:0!
64-smqna.jpgСмяна в Хасково - Марем е заменен от Крумов
66-smqna.jpgСмяна в Марек - Колев е заменен от Димитров
76-smqna.jpgСмяна в Марек - Манолов напуска, а в игра влиза Йорданов

Х
асково: 1.Николай Банковjalt.jpg , 3.Тейнур Марем (smqna.jpg 64- 17.Кирчо Крумовjalt.jpg ), 14.Иван Скерлев, 5.Тихомир Трифонов, 2.Орхан Акташ, 27.Димитър Андоновjalt.jpg , 23.Владислав Узунов (smqna.jpg90- 7.Вълчан Чанев), 19.Мартин Райнов, 16.Георги Коруджиевjalt.jpg (smqna.jpg88- 77.Бейсим Бейсим), 9.Григор Долапчиев, 11.Деян Лозев
Резерви: 12.Кирил Акалски, 10.Мариус Найденов, 80.Атанас Кръстев, 17.Кирчо Крумов, 77.Бейсим Бейсим, 21.Митко Плахов, 7.Вълчан Чанев
Треньор: Стамен Белчев

МАРЕК:
1.Емил Михайлов, 14.Милен Лахчевjalt.jpg , 5.Мартин Кавданскиjalt.jpg , 13.Борислав Николов, 10.Димитър Петков (smqna.jpg84- 15.Павел Петков), 20.Димо Атанасов, 8.Мартин Димитров, 14.Александър Маноловjalt.jpg (smqna.jpg76- 29.Росен Йорданов), 19.Рангел Абушев, 10.Еньо Кръстовчев, 17.Тодор Колев (smqna.jpg 66- 9.Димитър Димитровjalt.jpg )
Резерви: 12.Пламен Младенов, 3.Емил Виячки, 18.Златко Бонев, 15.Павел Петков, 7.Георг Василев, 9.Димитър Димитров, 29.Росен Йорданов
Треньор: Тенчо Тенев