Баскетболистите на Рилски спортист победиха убедително „Левски” с 81:62 в София и тимът от Самоков излезе на четвърто място във временното класиране на НБЛ.

Възпитаниците на Росен Барчовски изковаха успеха си през второто полувреме. Върнън Тейлър наниза 22 точки за победителите, 16 и 14 борби записа Жарко Ракочевич, а с 14 плюс 6 асистенции и 5 борби се отчете Златин Георгиев.

За „Левски” Павел Иванов регистрира 21 точки и 6 борби, 14 вкара Димитър Ангелов, а 12 – Джими Хънт.

След днешния си Рилски спортист е с 14 победи и 8 загуби, с колкото е и Черно море Порт Варна. Тимът от Самоков обаче е с по-добри показатели в директните двубои и заема четвърта позиция.

„Левски” също има 14 успеха, но шампионите са допуснали и 9 поражения, тъй като са с мач повече.