Волейболистите на Марек Юнион-Ивкони продължават хегемонията си, печелейки шампионската титла на България за четвърта поредна година. Дупничани триумфираха в Добрич, след като в петия решителен мач от финалния плейоф надвиха Добруджа 07 с 3:2 гейма (25:23, 23:25, 16:25, 25:23, 15:9). Битката се състоя пред пълните трибуни на зала "Добротица". Публиката в Добрич гореше от желание да види любимците си до историческото първо злато и мощно подкрепяше своите. Успехът обаче се изплъзна, Марек спечели финалната серия с 3:2 победи и разочарова хилядите привърженици на тима от Добрич. За добруджанци остава второто място в крайното класиране и сребърните медали.

Воденият от Найден Найденов Марек изоставаше сериозно в серията, след като загуби първите два мача, но след два успеха в Сливница докара серията до пети мач. В Добрич тази вечер имаше драма, в която дупничани ликуваха. Гостите поведоха с един гейм след 25:23 в първия, но Добруджа обърна до 2:1 след 25:22 и 25:16.

Шампионите обаче отново не се отказаха и след 25:23 се стигна до тайбрек. В него момчетата на Найден Найденов категорично надиграха домакините - 15:9, като в герой за гостите се превърна разпределителят Гьорги Гьоргиев. Македонецът сложи и финалния акорд в мача, като дупничани грабнаха титлата за четвърти пореден път.

ДОБРУДЖА 07 - МАРЕК ЮНИОН-ИВКОНИ 2:3 (23:25, 25:22, 25:16, 23:25, 9:15)

ДОБРУДЖА: Георги Манчев, Костадин Стойков, Димитър Маринков, Симеон Александров, Илия Петков, Венцислав Рагин Христо - Христов-либеро (Светослав Арнаудов, Петър Милушев, Валентин Димов)
Треньор: Мирослав Живков

МАРЕК: Гьорги Гьоргиев, Михаел Манджуков, Станислав Величков, Ангел Велков, Борислав Апостолов, Павел Душков - Мартин Божилов-либеро (Владимир Лобутов, Димитър Дулчев, Михаил Цветанов)
Треньор: Найден Найденов