Локомотив (Пд) разгроми Марек с 4:0 в мач от 25-ия кръг на „А” група. С успеха в дербито на застрашените от изпадане повече аргументи показаха домакините и до голяма степен осигуриха спасението си. Момчетата на треньора Христо Колев – Бащата вече имат 23 точки, а дупничани са предпоследни със 17. Последният Хасково е само с 11 т. Срещата беше историческа за лидера на Локото Мартин Камбуров, който записа два гола и вече има 151 в елита. Дубъл на „Лаута” записа и Бирсент Карагерен, като особено ефектно беше второто му попадение.

„Смърфовете” започнаха много агресивно и рано свиха обръч пред вратата на гостите.В 5-ата минута Ласиман стреля силно, но Емил Михайлов успя да избие в корнер. След четвърт час игра падна и първото попадение. Камбуров се възползва от грешка в защитата на Марек, премина през трима бранители и прониза Михайлов за 1:0. В 35-ата минута треньорът на гостите Тенчо Тенев, недоволен от изявите на Златко Бонев, го замени с опитния Еньо Кръстовчев. В 40-ата минута само гредата спаси Марек след опасен удар с глава на Спас Делев.

След почивката Локомотив имаше тотално надмощие. 5 минути след паузата Камбуров засече с глава центриране от фаул на Мехди Бурабия и стражът на гостите с мъка изби силната топка. Оставеният непокрит Бирсент Карагерен отблизо довкарва в празната врата - 2:0! После се контузи Делев, който трябваше да бъде изнесен на носилка от терена. В 58-ата минута Бурабиа центрира в пеналта на гостите, Кавдански се опита нескопосано да изчисти, съобразителният Карагерен със задна ножица опъна мрежата за 3:0. Това е и един от най-красивите голове от началото на сезона по нашите терени. В 69-ата минута Ласиман беше повален в наказателното поле от Манолов и съдията Ставров побърза да посочи "бялата точка". Камбуров хладнокръвно вкара дузпата за 4:0. В 76- ата минута Карагерен направи невероятен пропуск. Бързакът финтира Атанасов и Кавдански, излезе сам срещу вратаря Михайлов, но буквално му подари топката, стреляйки леко в тялото му.

Двубоят по минути - ТУК

Локомотив (Пловдив) - Марек 4:0
1:0 Мартин Камбуров (15), 2:0 Бирсент Карагерен (50), 3:0 Бирсент Карагерен (58), 4:0 Мартин Камбуров (70 - дузпа)

ЛОКО (Пд): 1.Теодор Скорчев, 84.Здравко Илиев, 22.Янко Сандански, 6.Мартин Сечков, 13.Радослав Димитров, 16.Мехди Бурабиа, 23.Ванчо Траянов (63 - 5. Георги Вълчев), 11.Мартин Камбуров, 25.Спас Делев (55 - 9. Дани Кики), 89.Йохан Ласиман (77 - 7. Бранимир Костадинов), 21.Бирсент Карагерен
Резерви: 12.Йордан Колев, 15.Александър Горанов, 3.Емерик де Врийзе, 10.Александър Якимов
Треньор: Христо Колев

МАРЕК:
1.Емил Михайлов, 15.Александър Манолов, 3.Емил Виячки, 5.Мартин Кавданскиjalt.jpg , 20.Димо Атанасов, 14.Милен Лахчев, 16.Димитър Петков, 18.Златко Бонев (smqna.jpg 35- 10.Еньо Кръстовчев), 11.Павел Петков (64 - 17. Георг Василев), 8.Мартин Димитров, 19.Рангел Абушев
Резерви: 12.Пламен Младенов, 7.Росен Йорданов, 9.Димитър Димитров, 4.Илиян Гаров, 13.Димитър Владимиров
Треньор: Тенчо Тенев