Литекс и Берое завършиха 1:1 в мач от 25-ия кръг на „А” група от първата шестица. Домакините започнаха агресивно и още в началото опитаха няколко атаки към вратата на съперника, но без успех. В 7-ата минута обаче старозагорският тим остана с 10 души на терена. Вратарят Благой Макенджиев повали изскочилия сам срещу него Кристиан Малинов на границата на наказателното поле. Съдията Вихрен Манев веднага показа червен картон на стража. На мястото на защитника Боровски, който трябваше да напусне терена, се появи резервния вратар на Берое Илко Пиргов. Регула на два пъти обстреля вратата на гостите и само късметът спаси Пиргов от попадение. Секунди преди почивката обаче Берое пропусна отличен шанс да поведе. Зафиров успя да засече с удар от въздуха центриране на Зехиров отдясно. Вратарят Баривиейра изби с мъка точно под гредата, а след това Страхил Попов изчисти в корнер.

В 57 –ата минута Георги Костадинов направи невероятен пропуск. Халфът овладя топката след центриране на Керкар, но на празна врата стреля в аут.

Първото попадение заби Георги Андонов в 63-ата минута от спорна дузпа. При ситуацията Игор Джоман нахлу в наказателното поле, а Пламен Гълъбов му направи шпагат, игра и с топката, но спря и футболиста на Берое. Джоман падна на тревата, а реферът Вихрен Манев побърза да надуе свирката - дузпа. Опитният Андонов изпълни хладнокръвно от „бялата точка” за 0:1. „Оранжевите” веднага опитаха промяна, на терена се появи и бързият Георги Минчев. В 71 – ата минута Асприля центрира остро от пряк свободен удар в наказателното поле, а там Малинов с глава прати топката в ръцете на Пиргов. В 82-ата минута резервата Минчев наказа груба грешка на отбраната в зелено и се разписа за 1:1. Руменов центрира отляво, Асприля свали почти от аутлинията към Минчев, който засече отблизо в празната врата.

Сблъсъкът беше ключов за разпределението на местата между трето и пето. „Оранжевите” са трети с 44 т. Със спечелената точка „зелените" вече имат 40 точки и са пети във временното класиране.

Мачът по минути - ТУК

Литекс - Берое 1:1
0:1 Георги Андонов (63 - дузпа), 1:1 Георги Минчев (82)

ЛИТЕКС:
31.Винисиус Баривиейра, 16.Страхил Попов, 5.Рафаел Перез, 13.Васил Божиков, 4. Пламен Гълъбов , 3.Антон Недялков (46 - 19.Румен Руменов), 15.Кристиян Малинов, 88. Никола Колевjalt.jpg, 10.Пауло Регула (66 - 7. Георги Минчев), 70.Данило Асприля, 11.Бьорн Маарс Йонсен (46 - 73. Милчо Ангелов)
Резерви: 12.Александър Конов, 28.Пламен Гълъбов, 93.Петрус Бумал, 8.Александър Георгиев, 73.Милчо Ангелов, 7.Георги Минчев, 23. Иван Горанов, 18. Илия Миланов
Треньор: Красимир Балъков

БЕРОЕ
: 22.Благой Макенджиев 4erven.jpg, 18.Атанас Зехиров, 3. Владимир Зафиров (46 - 4.Аласан Н`Диайе), 2. Валдемар Боровски (10 - 23. Илко Пирговjalt.jpg), 28. Веселин Пенев, 27.Игор Джоман, 77. Савио Нсереко, 70.Георги Костадинов, 10.Георги Андонов (84 - 9. Станислав Костов) , 21.Елиашjalt.jpg, 26.Салим Керкар, 30.Жуниор Мапуку
Резерви: 15.Георги Динков, 8.Самир Аясс, 7. Антон Огнянов, 30. Жуниор Мапуку
Tреньор: Петър Хубчев