Славия победи "Левски" с 1:0 в 129-ото издание на най-старото столично дерби. "Белите" записаха 22-и успех над "сините" в "А" група, благодарение на единствения гол на "Овча Купел" в днешния празничен ден, отбелязан от Карлос Фонсека в 33-ата минута.

Успехът сложи край на серия, продължила 45 години, в която "белите" не успяваха да победят "Левски" в два поредни мача от двата полусезона на първенството (3:1 през есента).

Славия игра по-мотивирано у дома и пропусна да поведе с повече през първата част, в която стражът на "сините" Йоргачевич показа добър рефлекс и на няколко пъти спаси тима си, неуспявайки единствено да се намеси добре с 33-ата минута при гола на Фонсека.

През втората част двамата треньори направиха по няколко смени, а вместо да създават голови положения, футболистите от двата тима си изкараха по някой друг жълт картон. В края на мача "Левски" имаше претенции за дузпа за падане на Краев на границата на наказателното поле, но реферът Кабаков свири пряксвободен удар.

Победата оставя Славия на 9-а позиция във втората половина на класирането, но е добър подарък за феновете, само ден след 102-годишнината на клуба.

СТАРТОВИ СЪСТАВИ
СЛАВИЯ: 1. Георги Петков, 17. Костадин Дяков, 3. Димитър Пиргов, 70. Пламен Крумов, 71. Диего Фераресо, 5. Франк Мбарга (57' Владимир Семерджиев), 6. Кристиан Касай, 33. Карлос Фонсека (88' Славчо Шоколаров), 20. Петър Атанасов (56' Иван Вълчанов), 7. Жереми Манзоро, 99. Радослав Василев
Резерви: 13. Марио Кирев, 26. Димитър Везалов, 25. Цветмир Панов, 35. Иван Вълчанов, 22. Владимир Семерджиев, 45. Славчо Шоколаров, 23. Емил Стоев

ЛЕВСКИ: 29. Боян Йоргачевич, 14. Веселин Минев, 3. Аймен Белаид, 5. Борислав Стойчев, 2. Александър Александров, 77. Стефан Велев, 12. Божидар Краев (46'Луис Педро), 10. Мигел Бедоя, 20. Антонио Аниете, 7. Либан Абди (76' Борислав Цонев), 9. Лукаш Гикевич (60' Валери Домовчийски)
Резерви: 23. Пламен Илиев, 31. Емил Нину, 18. Борислав Цонев, 21. Радослав Цонев, 15. Роман Прохазка, 11. Луис Педро, 17. Валери Домовчийски