Балкан Ботевград записа пета поредна победа в първенството по баскетбол. Тимът спечели с 93:86 срещу Ямбол като гост. Над всички бе роденият в Ямбол капитан на Балкан Павел Маринов, който наниза 42 точки. Той реализира пет тройки от седем опита и завърши с коефициент 46. Вукота Павич добави 12 точки, а Мартин Маринов се отчете с 10.

Балкан спечели първата част с 24:13 и като че ли последва отпускане. Домакините буквално ги сразиха във втората - 30:19 и на полувремето резултатът бе равен 43:43. След паузата играта бе равностойна и двата отбора си разменяха кошове, като Ямбол водеше в доста моменти. Все пак Балкан спечели частта с 20:19 и поведе с точка преди последната четвърт. В нея ботевградчани успяха да надделеят с 30:24 и заслужиха успеха.

Шестима състезатели на домакините завършиха с двуцифрен точков актив. Мартин Дурчев стана най-резултатен с 18 точки, а Стойо Чолаков се включи добре от пейката с 14.