Мъката за ЦСКА продължава. На днешния Разпети петък тимът направи равенство 0:0 в мач от 25 кръг на "А" група срещу "Ботев" (Пловдив). Двубоят се игра на стадион "Българска армия" със съдия Георги Димитров. Ужасяващата серия на ЦСКА през 2015 година продължава - без победа в шести пореден мач (четири загуби и две равенства) и без гол вече 562 минути. След спечелената една точка ЦСКА остава на второ място с 46, но следващите го Литекс и Локомотив (София), които имат по 43, може да го застигнат. В днешния мач на "Армията" "Ботев" Пловдив остана с десет души още в 53-ата минута след втори жълт и съответно червен картон на Даниел Златков.

В началото на двубоя ЦСКА игра малко по-добре и опитваше да атакува често към вратата на противника. Голямо желание показаха по крилата Иван Стоянов и Неманя Милисавлевич, но малко скрити останаха Хуан Фелипе и Аурелиан Жоаким. В 7-ата минута Фелипе стреля, Стаховяк не се намеси добре, но Сънди не успя при добавката. Направи впечатление колебанието в играта на вратаря на "Ботев" в още няколко ситуации. В 24-ата минута Иван Стоянов открадна топката от защитата на "канарчетата", опита удар, но веднага бранител поправи грешката. В 31-ата минута Милисавлевич стреля отляво, Стаховяк не се намеси добре, но след това се поправи. Гостите от Пловдив бяха много добре подредени, а в атака разчитаха на Момчил Цветанов, Иван Цветков и Мариян Огнянов. Тримата често променяха местата си на терена и създаваха интересни ситуации. В 40-ата минута Балтанов бе оставен непокрит в наказателното поле и само няколко метра го лишиха от възможността да играе с топката. Последва опасен удар и на Момчил Цветанов, който не намери целта.

Още в 53-ата минута "Ботев" Пловдив остана с човек по-малко, след като втори жълт и съответно червен картон получи Даниел Златков. Последваха смени и в двата отбора - Галин Иванов извади Иван Стоянов и пусна Луис Соарес. Петър Пенчев направи двойна смяна, изкара най-агресивните Иван Цветков и Мариян Огнянов и пусна в игра Милен Гамаков и Радослав Терзиев. В 61-ата минута Тунчев сгреши, връщайки топка към вратаря, а Божидар Васев бе на сантиметри от това да открадне топката и да стреля в наказателното поле на ЦСКА. Галин Иванов направи още една промяна, извади Галчев и пусна Маркиньос. И това обаче не доведе до нищо смислено в офанзивен план. Гостите се поприбраха в защита и добре подредени се справяха с лекота с "червените" атаки. Играчите на ЦСКА продължиха да центрират безспирно, което не доведе до никаква опасност за "жълто-черната" защита. В последните минути домакините натиснаха и създадоха няколко атаки. В 88-ата минута Маркиньос изведе добре Жоаким в наказателното поле, но той не успя да овладее добре и да стреля към вратата. Минута след това влезлият като резерва Чунчуков надбяга отляво Валентин Илиев, стигна почти до аутлинията, но в последния момент капитанът на ЦСКА изчисти топката.