Спартак Плевен постигна първа победа в НБЛ след едногодишна пауза. В зала “Бойчо Брънзов” тимът на треньорския тандем Петър Петров и Александър Дяковски се наложи над Черноморец с 89:77 като гост в първи мач от 25 кръг в първенството при мъжете. Плевенчани остават на последно място във временното класиране с 1 успех и 21 поражения, докато бургазлии са с позиция по-нагоре в подреждането и баланс от 2-20.

Гостите спечелиха първата част с 25:15, а на полувремето водеха с 16 точки разлика - 50:34. През второто полувреме бургазлии се стегнаха и чрез Коев, Бинев и Пасков намалиха до 3 точки за 74:77. Големият жокер за Спартак се оказа Михаил Танев, който бе точен в две поредни атаки и изведе тима си с 8 точки напред. В крайна сметка Спартак спечели с 89:77.

Станислав Ваклинов се отличи с дабъл-дабъл за тима от Плевен – 29 точки и 12 борби. Васил Александров се отчете с 19 и 6 асистенции. Урош Величкович добави 17 и 6 борби. Капитанът Веселин Георгиев наниза 11 точки. Димитър Рошманов бе най-резултатен за Черноморец с 24 точки и 5 борби. Константин Коев също стигна до двойните показатели – 21 и 11 борби. Деян Биелич бе третият, постигнал дабъл-дабъл – 15 точки и 12 борби.

За последно Спартак постига успех в НБЛ през миналия сезон. На 5 април 2014 г. в зала “Балканстрой” плевенчани се справят с Берое с 95:83 в мач от 23 рунд в шампионата при мъжете, припомня Bball.com.