„Ботев“ (Враца) победи с 1:0 Бургас в мач от 21 кръг на „Б“ група. Двубоят в Мездра беше наблюдаван от трибуните от селекционера на националния отбор Ивайло Петев и асистента му Алекси Желязков. На стадиона бяха треньорът на Монтана Ферарио Спасов и спортния директор на клуба Михаил Мадански.

Срещата беше дебют за Радостин Кишишев като треньор на Бургас. Гостите можеше да открият резултата в шестата минута, когато Емануил Манев стреля в напречната греда. „Ботев“ поведе в 41-та минута, когато Дилян Димитров беше точен след асистенция на Альоша Илиев.

Гостите от Бургас доиграха мача с човек по-малко, след като в 68-та минута Величко Величков получи втори жълт картон за фаул срещу Николай Маринов. Десет минути преди края домакините искаха дузпа за фаул срещу Рангелов наказателното поле, но съдията Радослав Станев не отсъди наказателен удар.