Димитър Бербатов игра около 30 минути за Монако при неприятното домакинско равенство 0:0 срещу Монако в отложена среща от 25-ия кръг на френската Лига 1. Това е второ поредно реми за монегаските на техен терен. Българинът бе оставен първоначално на резервната скамейка, но се появи в игра в 61-ата минута на мястото на Набил Дирар. Атаката на монегаските в самото начало бе поведена от Антони Мартиал, подпомаган от Бернардо Силва и Яник Ферейра Караско.

През първата част домакините бяха по-активни, но така и не успяха да преодолеят сгъстената отбрана на гостите и вратаря им Жофри Журдрен. Малко преди почивката монегаските дори стигнаха до попадение, което обаче бе отменено. Яник Ферейра Караско стреля от фаул, Лейвин Курзава засече топката с глава и я прати във вратата, но главният рефер не зачете попадение заради засада.

В началото на второто полувреме гостите получиха страхотен шанс да поведат, след като съдията Саид Енжими отсъди дузпа в тяхна полза. В 52-ата минута обаче парагвайският нападател Лукас Бариос пропусна от бялата точка и нулевото равенство остана непроменено.

С напредването на времето натискът на домакините се засили, а в 61-ата минута в игра се появи и Димитър Бербатов на мястото на Набил Дирар. Българинът обаче не съумя да помогне с кой знае какво на съотборниците си в търсенето на победния гол.

В 78-ата минута домакините претендираха да получат дузпа за игра с ръка на противник в наказателното поле на гостите, но съдията Енжими си замълча. Малко след това Бербатов можеше да изведе прекрасно съотборника си Матеус Карвальо, но пасът бе пресечен.

След равенството Монако остава на четвърто място с 55 точки. Монпелие е седми с 49 точки.

Монако - Монпелие 0:0