Локомотив (София) постигна впечатляваща победа с 4:1 над Берое при гостуването си в Стара Загора. За разлика от предишния мач между двата отбора - 0:0 на 15 март, тази вечер под Аязмото имаше дъжд от голове.

Ламжед Шехуди откри за "железничарите" още в 34-ата секунда, по-късно напусна контузен, отстъпвайки място на Йордан Тодоров, който направи 0:2 в добавеното време на първата част. Следващите три попадения в двубоя паднаха в рамките само на 3 минути. В 51-ата Емил Гъргоров направи 0:3, секунди след това и Владислав Романов отбеляза, а Салим Керкар вкара почетен гол за домакините в 53-ата минута.

След успеха под Аязмото Локо (Сф) догони Литекс, който по-рано надделя с 1:0 срещу "Ботев" (Пловдив) на Коматево. "Железничарите" са трети с 43 точки, колкото имат и "оранжевите", с които заформят битка за класиране в Лига Европа. Лидерът Лудогорец е с 51 точки, вторият ЦСКА има 45, докато Берое остава пети с 39 в актива.

За срещата с Локо (Сф) наставникът на домакините Петър Хубчев имаше сериозен проблем, тъй като не можеше да използва двамата си основни защитници - Владимир Зафиров и Веселин Пенев, които изтърпяваха наказание. Героят от САЩ`94 заложи на Танко Дяков, но снажният бранител разочарова с изявите си и беше заменен още преди края на първото полувреме.

Треньорът на "железничарите" Димитър Васев пък не можа да разчита на контузените Даниел Генов и Марко Ранджелович. Столичани обаче категорично надиграха Берое и заслужено се поздравиха с победата. Вратарят Божидар Митрев почти нямаше работа тази вечер, а най-активни за Локомотив бяха опитните Емил Гъргоров и Том, какво и Ламжед Шехуди. Тунизиецът откри резултата още в 34-ата секунда. Том центрира в малкото наказателното поле, където Шехуди бе изпуснат от бранителите в зелено и технично преодолява Благой Макенджиев - 0:1. В 42-ата минута голмайсторът напусна контузен, а на негово място се появи Йордан Тодоров, който удвои преднината на столичани. Във 2-ата минута на добавеното време изстрел на Гъргоров срещна напречната греда, за да попадне директно в Тодоров, който от непосредствена близост беше безпогрешен - 0:2.

Няколко минути по-рано капитанът на Берое Иво Иванов нацели напречната греда при центрирането на Салим Керкар от ъглов удар.

Избраниците на Димитър Васев повториха летящия си старт и след почивката, когато се случи нещо доста любопитно - паднаха 3 гола в рамките само на 3 минути. В 51-ата Том проби през центъра и подаде надясно към Йордан Тодоров, който технично продължи топката към Гъргоров и той реализира отблизо фронтално срещу Макенджиев - 0:3. Това бе първото попадение за Бадема в "А" група след завръщането му в Локомотив (София). Веднага гостите стигнаха и до четвърти гол. Отбеляза го Владислав Романов, който се възползва от груба грешка на Атанас Зехиров, напредна и се разписа, озовал се сам срещу Макенджиев - 0:4.

В 53-ата минута Салим Керкар се разписа с отличен изстрел зад границата на наказателното поле, реализирайки в долния ляв ъгъл на Божидар Митрев - 1:4. Това се оказа почетното попадение за домакините, които записаха най-тежкото си поражение в първата шестица на "А" група и почти се изпариха шансовете им за класиране в евротурнирите.

Мачът по минути - ТУК!

БЕРОЕ - ЛОКО (Сф) 1:4
0:1 Ламжед Шехуди (1), 0:2 Йордан Тодоров (45+2), 0:3 Емил Гъргоров (51), 0:4 Владислав Романов (52), 1:4 Салим Керкар (53)