Баскетболистите на Рилски спортист разбиха у дома Черноморец с 66 точки разлика, побеждавайки съперника със 136:70. Тимът от Самоков вкара първите си 100 точки само за 27 минути игра, а иначе записа 13-и успех от началото на сезона след 24 кръга в НБЛ. Гостите от Бургас пък записаха осма поредна загуба в шампионата.

Всички баскетболисти на победителите влязоха в игра и се разписаха, като осем от тях завършиха с двуцифрен актив. Александър Милов бе най-резултатен с 20 точки, а 16 вкара Любомир Киров.

За Черноморец четирима завършиха с двуцифрен брой точки,като „дабъл дабъл” записа Деян Белич – 20 точки и 10 борби. Константин Коев пък завърши със 17 точки.

След победата си Рилски спортист е на четвърто място с 33 точки. Черноморец е предпоследен осми с 23 точки.