Марек успя да спечели с 1:0 домакинството си на Славия и мечтае за оцеляването в "А" група. След ценния успех дупничани събраха 17 точки и са само на 3 от спасителното 10-о място, което в момента се заема от Локомотив (Пловдив). Славия пък е девети с 26 точки.

Автор на единственото попадение на интригуващия и нервен мач на стадион "Бончук" стана Рангел Абушев, който наказа бившия си отбор Славия в 92-ата минута със страхотен гол. В срещата преобладаваха грубостите, като съдията Георги Давидов показа доста жълти картони. Реферът си навлече гнева на домакините, които с основание на три пъти претендираха за дузпа. Давидов обаче подминаваше с лека ръка ситуациите в наказателното поле на "белите".

Още в 8-ата минута Марек можеше да поведе, но Павел Петков пропусна. Малко след това Милен Лахчев удари греда, топката се върна към Тодор Колев, който направи неточна добавка с глава. Славия отговори в 16-ата минута. Тогава Жереми Манзоро бе изведен на добра позиция и шутира, но стражът на Марек Емил Михайлов демонстрира отличен рефлекс и спаси.

В 28-ата минута домакините имаха претенции за дузпа. Рангел Абушев падна в наказателното поле, но реферът от Велико Търново прецени, че няма основание за наказателен удар. Две минути по-късно се откри добра възможност пред Петър Атанасов, който се освободи от защитник и се озова сам срещу Михайлов, но ударът му в последния момент беше избит в корнер.

През второто полувреме играта доста се накъсваше с фаулове на футболисти и от двата отбора. В 67-ата минута треньорът на Марек Тенчо Тенев пусна в игра Еньо Кръстовчев, който помогна на тима си в предни позиции. Именно любимецът на феновете в Дупница беше в основата на няколко опасности пред вратата на Славия. В 78-ата минута удар на Кръстовчев срещна ръката на Диего Фераресо в наказателното поле на "белите", но Давидов отново не даде дузпа. Ситуацията се повтори и в 88-ата, когато Марио Кирев повали Рангел Абушев. И при това положение публиката на "Бончук" мощно нададе вой срещу рефера. Въпреки това щастието се усмихна на домакините, които ликуваха във 2-ата минута от даденото добавено време. Мартин Димитров пусна извеждащо подаване към Абушев, който между Касай и Везалов засече от воле пред дъгата, правейки безпомощен Марио Кирев за 1:0.