Аутсайдерът Хасково спечели с 2:0 домакинството си на Локомотив (Пловдив) от 24-ия кръг на "А" група. Головете за домакините отбелязаха Тейнур Марем във 2-ата минута и Димитър Алексиев в 38-ата. По този начин новият треньор Стамен Белчев дебютира с победа и на "Ямача" отново се размечтаха за оцеляване в групата на майсторите. Въпреки успеха тимът остава на последното място, но вече с 11 точки в актива след третата победа в първенството.

Хасково е в подем, след като в предишната си среща измъкна точка от "Левски" на "Герена" - 1:1. В Локомотив (Пловдив) пък кризата се задълбочи още повече. Загубата днес е седма поредна за "смърфовете" в "А" група. Това беше и седмата среща, в която избраниците на Христо Колев-Бащата не успяха да отбележат гол. Последното попадение, вкарано от играч на "смърфовете" датира от 29 ноември миналата година, когато Мартин Камбуров бе точен на "Лаута" срещу Черно море (1:1). Опитният реализатор и Янко Сандански можеха да счупят каръка в Хасково, но веднъж капитанът удари греда, а Сандански беше отчаян от вратаря Николай Банков при две ситуации, в които го обстрелва отдалеч.

Мачът от плеофите във втората половина на "А" група стартира отлично за избраниците на Стамен Белчев. Не бяха изминали и 2 минути, когато Тейнур Марем вкара за 1:0. Защитникът остана непокрит в полето на Йордан Господинов и се разписа с глава след центриране на Владислав Узунов от пряк свободен удар.

Домакините продължиха да доминират и логично удвоиха аванса си. Това се случи в 38-ата минута, когато бившият играч на Локомотив (Пловдив) Станислав Маламов подаде към Деян Лозев, той веднага продължи към Димитър Алексиев, който с мощен удар прониза Йордан Господинов за крайното 2:0.

Седмата поредна загуба за "смърфовете" идва точно преди важния първи полуфинал за Купата на България с Черно море. Локо (Пд) гостува във Варна на 7 април (вторник) от 17:00 часа.