Холандия победи Испания с 2:0 в приятелски мач, игран в Амстердам. По този начин Ла Фурия не успя да вземе реванш за унизителното поражение с 1:5 от "лалетата" в груповата фаза на Световното първенство в Бразилия.

Домакините започнаха много силно и още в 7-ата минута можеха да поведат. Хунтелаар и Депай разиграха мълниеносна комбинация,  завършила със силен удар на халфа. Вратарят на гостите Де Хеа обаче спаси. В 13-ата минута Уесли Снайдер центрира в наказателното поле на гостите, Стефан де Врай надскочи Раул Албиол и с глава опъна мрежата - 1:0 за Холандия.

Само 3 минути по-късно трибуните отново ликуваха. Дейви Клаасен беше оставен непокрит в пеналта, овладя топката и стреля към вратата от десетина метра. Де Хеа отби, но топката попадна отново в краката на халфа на Аякс и той нямаше как да сбърка - 2:0.

Испанците не успяха да излязат от шока до края на първото полувреме. Момчетата на селекционера Висенте дел Боске погледнаха по-смело напред и в 51-ата минута Хуан Бернат създаде чиста голова ситуация. Той центрира остро, но Хуанми и Фабрегас се разминаха с топката. После Витоло стреля опасно в 68-ата, а гол на Давид Силва беше отменен заради засада.

Холандия - Испания 2:0

1:0 Стефан де Врай (13), 2:0 Дейви Клаасен (16)

Холандия: Вермеер, Ярмаат, Де Врай, Вилемс, Снайдер (62 – Вайналдум), Блинд (73 – Де Гузман), Клаасен, Хунтелар (79 – Дост), Нарсингх, Депай (85 – Афелай)

Испания: Де Хеа, Албиол, Пике (69 – Серхио Рамос), Карвахал, Фабрегас, Марио Суарес (69 – Сан Хосе), Касорла (76 – Иниеста), Иско (46 – Давид Силва), Хуан Бернат, Педро (46 – Витоло), Хуанми (62 – Мората)